Makrom İle Url üzerinden Resim Çekme

Diğer Programlar Makrom İle Url üzerinden Resim Çekme 2024-06-24

Sadece - Özel Üyeler - İndirebilir.

Kullanımı​

• Excel Dosyasına URL'yi Ekleyin:
  • Makroyu Çalıştırın:
    • Geliştirici sekmesine gidin ve Makrolar düğmesine tıklayın.
    • ismailBEY_WebdenResimIndir makrosunu seçin ve Çalıştır düğmesine tıklayın. Resim masaüstünüze otomatik iner unutma .jpeg olacak
    • Not : A2 ile A10 arasında çalışır yani A2 hücresine link yapıştırdınız diyelim A10 a kadar devam edebilirsiniz

Faydaları​

1. Zaman Tasarrufu: Birden fazla resmi manuel olarak indirip kaydetmek zaman alıcı olabilir. Bu makro, bu süreci otomatikleştirir ve hızlandırır.
  2. Kolay Kullanım: Excel'in tanıdık arayüzü ile kullanıcı dostu bir çözüm sunar. Makroyu çalıştırmak için sadece birkaç adım yeterlidir.
  3. Verimlilik: Özellikle çok sayıda resim indirilmesi gereken projelerde verimliliği artırır. Tek bir tıklama ile birçok resmi indirir.
  4. Otomasyon: Tekrarlayan görevleri otomatikleştirir, böylece kullanıcılar daha önemli görevlere odaklanabilir.
  5. Esneklik: Makro kodu, kullanıcı ihtiyaçlarına göre kolayca düzenlenebilir ve uyarlanabilir.

Tanıtım​

Özellikler:​

• Otomatik Resim İndirme: Belirlediğiniz URL'lerden resimleri otomatik olarak indirir ve bilgisayarınıza kaydeder.
  • Excel Entegrasyonu: Excel'in tanıdık arayüzü ile kolay kullanım sağlar.
  • Esnek Yapı: Makro kodu, ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilir ve özelleştirilebilir.
  • Verimlilik: Çok sayıda resmi hızlıca indirir ve kaydeder, böylece zamandan tasarruf sağlar.
  • Kolay Kurulum: Sadece birkaç adımda makroyu çalıştırabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanım Alanları:​

• Araştırma Projeleri: Büyük miktarda resim verisi toplayan araştırmacılar için idealdir.
  • E-Ticaret: Ürün resimlerini toplu olarak indirip katalog hazırlamak isteyen e-ticaret işletmeleri için mükemmel bir çözümdür.
  • Eğitim: Öğrenciler ve öğretmenler, eğitim materyalleri için görselleri kolayca indirebilirler.
  • Grafik Tasarım: Grafik tasarımcılar, projeleri için gerekli olan görselleri hızlıca toplayabilirler.

Sonuç​

Bu makro, web sitelerinden toplu resim indirme işini kolaylaştırır ve otomatikleştirir. Hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için iş süreçlerini hızlandırır ve verimliliği artırır. Makroyu kullanarak web sitelerinden resim indirme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Telif Hakları
Bu bölüme eklenen Program & Görsel Forum Kuralları gereği Telif hakları başlıklı madde kabul edilerek eklenmiştir.
Geri
Üst Alt